SportNogomet(VIDEO) Real Madrid deklasirao Gironu

(VIDEO) Real Madrid deklasirao Gironu

Nogometaši Real Madrida s uvjerljivih su 4-0 svladali Gironu u derbiju 24. kola španjolskog prvenstva, čime su katalonskoj momčadi nanijeli tek drugi ovosezonski poraz i pobjegli joj na pet bodova prednosti.

Briljantnu su utakmicu odigrali Brazilac Vinicius Junior i engleski reprezentativac Jude Bellingham. Vinicius Jr. je u 6. minuti doveo Real u vodstvo i digao Santiago Bernabeu na noge, kad je s lijevog boka, s više od 20 metara, preciznim i snažnim udarcem pogodio suprotan kut.

Brazilac je imao prste u svakom golu domaće momčadi. U 35. minuti je “modrićevski”, vanjskim dijelom stopala, pronašao Bellinghama koji je bez poteškoća završio akciju za 2-0.

U 54. minuti je Vinicius Jr. promiješao obranu Girone na lijevom boku, pucao i natjerao gostujućeg vratara Gazzanigu na tešku intervenciju. On je samo kratko odbio loptu na koju je natrčao Bellingham i pospremio ju u mrežu.

Prije nego što ga je Carlo Ancelotti povukao iz igre, Vinicius Jr. je uspio još i asistirati Rodrygu za konačnih 4-0 u 61. minuti

Mogao je Real i do “petice”, ali je u zadnjoj minuti Joselu iz kaznenog udarca pogodio vratnicu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić je odigrao posljednjih 20 minuta, kad je zamijenio Tonija Kroosa.

Real je 19. pobjedom došao do 61 boda, a drugoplasirana Girona je ostala na 56. Treća je Barcelona s 50 bodova i utakmicom manje.