SportNogomet(VIDEO) Real Madrid bolji od Valencije

(VIDEO) Real Madrid bolji od Valencije

U odgođenom susretu 17. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Valenciju s 2-0 smanjivši zaostatak za vodećom Barcelonom na pet bodova.

“Kraljevski klub” se mučio u prvom poluvremenu protiv “Šišmiša”, no u nastavku je zaigrao daleko bolje i sasvim zasluženo je stigao do tri boda.

Real je poveo u 52. minuti sjajnim pogotkom Marca Asensija, a samo tri minute poslije je Vinicius Junior povećao na 2-0. Kod oba gola asistent je bio Karim Benzema.

Gosti su od 72. minute igrali bez isključenog Gabriela Pauliste koji je “pocrvenio” zbog grubog prekršaja nad Viniciusom.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrića za Real je igrao do 66. minute.

Real je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na pet bodova.

Katalonci imaju 50, a Real 45 bodova, dok se Valencija, koja je u zadnjih pet kola osvojila samo jedan bod, nalazi se na 14. mjestu s 20 bodova, samo jednim više od zone ispadanja.

Real u nedjelju očekuje gostovanje kod Mallorce, a europski prvak potom putuje u Maroko na Svjetsko klupsko prvenstvo. Real će 8. veljače u polufinalu u Rabatu igrati protiv pobjednika susreta između Seattle Soundersa i Al Ahlyja.