SportTenis(VIDEO) Rafael Nadal protiv Caspera Ruuda u finalu Roland Garrosa

(VIDEO) Rafael Nadal protiv Caspera Ruuda u finalu Roland Garrosa

Španjolski tenisač Rafael Nadal plasirao se u finale Roland Garros pobjedom nad Nijemcem Alexanderom Zverevim.

Nakon što je Nadal osvojio prvi set u tie-breaku, pri rezultatu 6-5 za Nadala u drugom, Zverev je izvrnuo zglob i nije mogao nastaviti meč.

Nadal se tako plasirao u svoje 14. finale Roland Garrosa, a lovit će 14. trofej, budući da Španjolac dosad nikad nije izgubio finale u Parizu.

Protivnik u nedjeljnom finalu Nadalu je Norveški teniser Casper Ruud, osmi na ATP listi.

Norvežanin se plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je u polufinalnom meču pobijedio Hrvata Marina Čilića, 23. tenisera svijeta, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon blizu tri sata igre, 23-godišnji Ruud je slavio sa 3:1 u setovima.

Čilić je dobio prvi set rezultatom 6:3, ali je Norvežanin u drugom bio bolji sa 6:4, da bi sljedeća dva seta ubjedljivo dobio sa 6:2 i upisao veliku pobjedu i ostvario plasman u finale.

Polufinale Roland Garrosa u jednom momentu u drugom setu bilo je prekinuto nakon što se aktivistkinja zavezala za mrežu, ali je meč ubrzo nastavljen.

Ruud je ovom pobjedom prvi put u karijeri stigao do Grand Slam finala.