SportNogomet(VIDEO) Pulisic strijelac i asistent u pobjedi Amerikanaca

(VIDEO) Pulisic strijelac i asistent u pobjedi Amerikanaca

Američka nogometna reprezentacija pobijedila je Boliviju sa 2-0 u svom prvom nastupu na Copa Americi, koja se odigrava u SAD-u, dok je u drugom dvoboju u skupini C Urugvaj sa 3-1 nadigrao reprezentaciju Paname.

Američki nogometaši poveli su protiv Bolivije već u 3. minuti utakmice odigrane na AT&T stadionu u Arlingtonu (Teksas), a strijelac je bio 25-godišnji nogometaš hrvatskog porijekla i kapetan momčadi Christian Pulisic, sjajnim udarcem s lijevog ruba kaznenog prostora u suprotan gornji kut.

Bio je to 30. Pulisicev pogodak u 69 nastupa u reprezentativnom dresu, a zanimljivo je da je i prvi postigao protiv Bolivije prije više od osam godina.

Kod drugog pogotka Amerikanaca, postignutog u 43. minuti, Pulisic sje bio asistent, a loptu u mrežu poslao je Folarin Balogun.

Iako su i u drugom dijelu imali vrlo napadački pristup i uputili 16 udaraca prema vratima, američki nogometaši ostali su bez novog pogotka. Odnosno postigli su jedan pogodak, strijelac je ponovno bio Balogun, ali je gol poništen zbog zaleđa u kojem se našao dodavač Timothy Weah.

Američku reprezentaciju u drugom kolu očekuje okršaj s Panamom u Atlanti, dok će Bolivija igrati protiv Urugvaja u New Jerseyju.

Urugvajci su snažno ušli u turnir svladavši u Miamiju panamsku reprezentaciju sa 3-1. Momčad pod vodstvom Marcela Bielse povela je u 16. minuti golom Maximiliana Arauja.

Panamci su u prvom poluvremenu bili potpuno podređeni, ali su primili samo jedan pogodak. U drugom dijelu su bili potpuno ravnopravni, ali su nakon neiskorištenih prilika primili drugi gol. Postigao ga je u 85. minuti Darwin Nunez.

Matias Vina je u prvoj minuti sučevog dodatka glavom postigao treći pogodak za Urugvaj, dok je utješni gol Panamaca za konačnih 3-1 djelo Michaela Murilla.