SportNogomet(VIDEO) PSG bolji od Juventusa, Modrić strijelac u pobjedi Reala nad Celticom

(VIDEO) PSG bolji od Juventusa, Modrić strijelac u pobjedi Reala nad Celticom

Utakmicama prvog kola u grupama E, F, G i H počela je nova sezone UEFA Lige prvaka, a u derbiju večeri francuski Paris Saint-Germain je na domaćem terenu savladao italijanskog rivala Juventus rezultatom 2:1.

PSG je na prepunom “Parku prinčeva“ večeras dočekao ekipu Juventusa i već u prvom poluvremenu došao do velikog vodstva od 2:0, a dvostruki strijelac u petoj i 22. minuti susreta bio je Kylian Mbappe. Tim iz Torina je golom Westona McKennija na početku drugog poluvremena uspio samo smanjiti na 1:2.

U drugom meču grupe H Benfica je pobijedila Maccabi Haifu s 2:0.

U grupi G Borussia je u Dortmundu u ranijem terminu danas savladala ekipu Kopenhagena sa uvjerljivih 3:0. Uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0 u gostima kod Seville slavio je Manchester City.

Golovima Antonia Rudigera, Luke Modrića i Edena Hazarda Real Madrid je u prvom meču grupe F u gostima savladao tim Celtica rezultatom 3:0.

U drugom meču te grupe ukrajinski Shakhtar je s 4:1 u gostima deklasirao njemačkog RB Leipziga.

Dinamo je u ranijem terminu s minimalnih 1:0 u Zagrebu pobijedio londonski Chelsea, a Thomas Tuchel je dobio otkaz.

U istoj grupi E Milan je u gostima kod Salzburga remizirao 1:1.

Mečevi prvog kola u grupama A, B, C i D na rasporedu su sutra, a najviše pažnje fudbalske javnosti privlače derbi mečevi u grupi A Liverpoola i Napolija, te u grupi C Bayerna i Intera.