SportNogomet(VIDEO) Prvi poraz Real Madrida u La Ligi

(VIDEO) Prvi poraz Real Madrida u La Ligi

Luka Modrić postigao je s bijele točke u dvoboju Real Madrida s Rayo Vallecanom svoj peti gol sezone, treći u La ligi. Real je na kraju nakon čak 10 minuta sudačke nadoknade poražen s 3:2 u posljednjem dvoboju 13. kola, što mu je prvi poraz u prvenstvu ove sezone.

Domaćin je u dvoboju 13. kola poveo pogotkom Comesana već u petoj minuti, no u 37. je iz kaznenog udarca dosuđenog nakon prekršaja Francisca Garcije nad Marcom Asensijom i VAR provjere izjednačio hrvatski veznjak.

Real je uskoro došao do potpunog preokreta golom glavom Edera Militaoa u 41. minuti nakon ubačaja Asensija iz kornera, ali Alvaro Garcia je samo tri minute kasnije izjednačio na 2:2.

Rayo je poveo s 3:2 nakon što je u 67. minuti Oscar Trejo iz još jednog penala svladao Courtoisa. Daniel Carvajal je igrao rukom i nakon VAR provjere sudac je dosudio kazneni udarac. Trejo je bio neuspješan, ali nakon još jedne VAR provjere sudac je odlučio da se udarac mora ponoviti. Ovog puta Courtois je svladan, iako je imao loptu na ruci.

Modrić je igrao do 79. minute, kad ga je zamijenio Mariano Diaz.

Ovo je bila druga utakmica u nizu u prvenstvu u kojoj Real nije stigao do pobjede jer je u prošlom kolu odigrao 1:1 protiv Girone. Madriđani su tako ostali na drugom mjestu s 32 boda, dva manje od vodeće Barcelone. Treći je madridski Atletico s 24 boda. Rayo je osmi s 21 bodom.