Lokalne TemeSport(VIDEO) Prva liga FBiH: RK "Bosna Ekoenergija" - MRK "Iskra" 27:24 (13:12)

(VIDEO) Prva liga FBiH: RK “Bosna Ekoenergija” – MRK “Iskra” 27:24 (13:12)

U derbi utakmici 3. kola Prve lige FBiH grupa Sjever u rukometu, visočka Bosna Ekoenergija je na domaćem parketu slavila pobjedu protiv neugodne bugojanske Iskre, a krajnji rezultat glasio je 27:24 za Bosnu. Gosti su bolje počeli meč i u nekoliko navrata imali i tri gola prednosti, no domaći igraču su preokrenuli rezultat i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Bosne 13:12.

U nastavku gosti ponovo bolje počinju te stiču dva gola prednosti, no Bosna nošena sjajnom podrškom sa tribina pravi seriju 8:1 i dolazi do 24:19. Tada je bilo jasno da je Bosna blizu pobjede, no trebalo je razmišljati i o eventualnoj gol razlici, jer je Iskra uz Gradačac najozbiljniji konkurent Bosni za viši rang takmičenja. Na kraju, 27:24 za Bosnu i veoma važni bodovi za nastavak sezone.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Faruk Vražalić sa 6 golova, gol manje je postigao Berin Ahić, a 4 gola je postigao Admir Bjelopoljak. U narednom kolu Bosna Ekoenergija će na gostovanju u Sanski Most ekipi Sane 7, nakon čega će u 5. kolu biti slobodni.