SportNogomet(VIDEO) Prošli Milan, Qarabag, Benfica i Freiburg

(VIDEO) Prošli Milan, Qarabag, Benfica i Freiburg

Nogometaši Milana, Freiburga, Benfice i Qarabaga plasirali su se u osminu finala Europske lige.

Nogometaši Milana plasirali su se unatoč porazu od Rennesa 2-3 u uzvratnoj utakmici doigravanja. Milan je prošao dalje nakon što je u prvoj utakmici prije sedam dana na svom terenu slavio 3-0. Rennes je večeras poveo golom Benjamina Bourigeuda u 11. minuti, a izjednačio je srpski nogometaš Luka Jović u 22. Bourigeaud je vratio prednost domaćina u 54. minuti iz kaznenog udarca, a četiri minute poslije izjednačio je Rafael Leao. Pobjedu Rennesu donio je opet Bourigeaud još jednim golom iz jedanaesterca u 68. minuti.

Nogometaši Benfice plasirali su se u osminu finala nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja u Francuskoj odigrali 0:0 protiv Toulousea. U prvoj utakmici Benfica je slavila 2-1.

Freiburg je nakon produžetka slavio s 3-2 protiv Lensa, a pogodak odluke polučio je Austrijanac Michael Gregoritsch u 99. minuti.

Portugalska Braga je pobijedila s 3-2 nakon produžetka i skoro nadoknadila domaći poraz od 4-2, no dalje je prošao azerski Qarabag i to golom Akhundzadea u 122. minuti. Qarabag je imao igrača manje od 57. minute, ali su svejedno zabili dva gola u produžetku.