SportNogomet(VIDEO) Prošli Benfica, Viktorija i Maccabi

(VIDEO) Prošli Benfica, Viktorija i Maccabi

Nogometaši portugalske Benfice, češke Viktorije i izraelskog Maccabija iz Haife plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka.

Maccabi je odigrao 2-2 u Beogradu protiv Crvene Zvezde i tako sačuvao pobjedu od 3-2 iz prve utakmice u Izraelu. Zvezda je pogocima Pešića (27) i Ivanića (43) vodio s 2-0, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela bio dosuđen penal za Maccabi.

Kanadski Srbin Milan Borjan je obranio kazneni udarac Hazizu, ali je u nastavku akcije vratar Beograđana primio gol s 30 metara. Strijelac je bio Šveđanin Sundgren. Izraelskom prvaku je Ligu prvaka donio autogol Milana Pavkova u 90. minuti.

Benfica je u Lisabonu s glatkih 3-0 svladala Dinamo Kijev, te potvrdila pobjedu od 2-0 iz Ukrajine. Otamendi (27), Rafa Silva (40) i Neves (42) zabili su za Portugalce u prvom dijelu, dok je Petar Musa zaigrao klub iz Lisabona od 52. minute.

Češka Viktorija je u Plzenju svladala Qarabag s 2-1 i prošla dalje nakon 0-0 u Azerbejdžanu. Bivši igrač Hajduka Filip Ozobić je u 38. minuti doveo goste u vodstvo, ali je češki prvak u nastavku pogocima Kopiča (58) i Klimenta (73) uspio preokrenuti.

Ždrijeb grupne faze Lige prvaka održava se u četvrtak u Istanbulu od 18 sati.