SportNogomet(VIDEO) Poznati svi sudionici četvrtfinala Kupa BiH, žrijeb parova u utorak

(VIDEO) Poznati svi sudionici četvrtfinala Kupa BiH, žrijeb parova u utorak

Doznali smo sve sudionike u četvrtfinalu Kupa BiH. Borac je pobijedio Zvijezdu 09 sa 2:0. Dvije utakmice su odlučene penalima u Tuzli i Olovu. Sloga je pobijedila Igman 1:0.

Podsjećamo, plasman u četvrtfinale ranije su osigurali Jedinstvo, Zrinjski, Posušje i Velež, a žrijeb parova četvrtfinala Kupa BiH bit će održan u utorak.

Ni u utakmicama osmine finala Kupa BiH nije nedostajalo uzbuđenje. Penali su odlučili pobjednike u Tuzli i Olovu.

Sarajevo je protiv Sobode povelo u 31. minuti golom Hasića. Domaći se u igru vraćaju u drugom poluvremenu i do poravnanja stižu u 52. minuti preko Delića. Sloboda je pružila dobra otvor favorizovan Sarajevu. Pitanje pobjednika u četvrtfinale riješeno je nakon izvođenja penala, a uspješnija je bila ekipa Sarajeva sa 4:2 i prošla dalje.

Drame nije nedostajalo ni u meču između Stupčanice i Širokog Brijega. Širokobriježani su vodili sa 2:0. Strijelci su bili Mamić i Bagarić. Stupčanica se vratila golovima Subašića i Božića.

Pobjednika u naredni krug je odredilo izvođenje penala, a tu se bolje snašla ekipa Širokog Brijega, koja je sa 3:2 osigurala plasman u naredni krug takmičenja.