SportNogomet(VIDEO) Povijesni bod Sloge na debiju u Premijer ligi

(VIDEO) Povijesni bod Sloge na debiju u Premijer ligi

Sloga i Borac su podijelili po bod u utakmici prvog kola Premijer lige BiH odigravši u Modriči 2:2.

Borac je fantastično ušao u ovaj susret i već u petoj minuti susreta imali su prednost od 1:0. Korner je izveo Dejan Meleg, Nedeljko Piščević je sa prve stative prebacio loptu na drugu, gdje je odbrana Sloge zaboravila Aleksandra Vojnovića, a on pogađa za vodstvo od 1:0.

Djelovala je Sloga izgubljeno u prvom poluvremenu. Kao da je prva utakmica u Premijer ligi stvorila veći pritisak od očekivanog domaćim fudbalerima i trebalo je vremena da se oni naviknu na novi rang takmičenja. Dok su se oni privikli, već je bilo 2:0.

Dejan Meleg je dobio prekršaj na dvadesetak metara od gola, sjajno izveo taj slobodan udarac i eurogolom donio vodstvo Borcu od 2:0.

Mogao je Borac u finišu prvog poluvremena da stigne i do trećeg gola, šut Dejana Melega prvo odlazi pored gola, a Momčilo Mrkaić trese stativu nakon lopte Envera Kulašina, pa se na odmor otišlo sa vodstvom Borca od 2:0.

U drugom dijelu susreta mnogo bolja igra Sloge. Izvršio je Zoran Ćurguz tri izmjene, uveo Lea Janković, Dimitrija Zajića i Ostoju Šaulu koji su promijenili ritam igre, dok je još od sredine prvog dijela Nikola Popara zamijenio povrijeđenog Adonisa Bilala.

Sloga do historijskog gola dolazi u 60. minuti. Dimitrije Zajić je napravio lijep potez i asistirao za Uglješu Stevanovića, koji pogađa za 2:1. Dvije minute kasnije već je 2:2. Leo Janković je centrirao, a kapiten Aleksandar Milaković posprema loptu u gol za 2:2.

Do potpunog preokreta Sloga umalo dolazi u 70. minuti. Uglješa Stevanović je opet u šansi, ali šutira u Ćetkovića. Dvije minute kasnije umalo Borac da povede. Jovo Lukić je dodao do Melega koji je primio loptu na prsa i odmah šutirao, pravo u Danila Đulčića.

Umalo se Borac radovao i u 81. minuti kada Jovo Lukić slabo reaguje na asistenciju Ćorića, a šansu ima i Milan Spremo u 88. minuti, ali požrtvovanom reakcijom odbrana Sloge spriječava najgore.

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka, pa je ostalo Sloga – Borac 2:2.