SportNogomet(VIDEO) Potop Reala, Barcelona slavila s 4:0 na Bernabeu

(VIDEO) Potop Reala, Barcelona slavila s 4:0 na Bernabeu

Barcelona je u 301. El Clasicu svladala Real na njihovu Santiago Bernabeu s čak 4:0 i odvojila se tako na prvenstvenoj ljestvici sa šest bodova ispred prvih pratitelja iz Madrida na drugom mjestu.

Barcelona je do pobjede došla dvama pogocima Roberta Lewandowskog, koji je započeo lošu noć madridskog kluba u 54. i 56. minuti, a posao su dovršili Lamine Yamal u 77. minuti te Raphinha u 85. minuti.

Realu je ovo prvi domaći poraz od ožujka 2023. godine, kada ga je pobijedio Villareal, kao što je Barcelona ostvarila i prvu pobjedu u službenom El Clasicu nakon 4 uzastopna poraza.

Barca je ponizila Real u drugom poluvremenu, a nakon što je Kraljevski klub dominirao u prvom dijelu, ali nije iskoristio svoje prilike.

Posebno se u promašajima isticao Kylian Mbappe, kome je ovo bio prvi El Clasico, a u prvom dijelu poništen mu je i gol zbog zaleđa.

Real je načeo Lewandowski s dva gola u 54. i 56. minuti nakon dodavanja Marca Casadea i Alexa Baldea.

Mbappe je potom imao još dvije šanse, ali je oba puta pobjednik bio Barcin vratar Inaki Pena.

Francuz je u 66. minuti zabio još jedan gol, ali opet poništen zbog iz ofsajd pozicije.

Mogao je Lewandowski zabiti i hat-trick, ali je tek u 66. minuti iz blizine pogodio vratnicu, no mlada zvijezda Lamine Yamal potom je dovršila posao za Blaugranu kada je iz blizine u 77. poslao loptu pod gredu. Raphinha je u 85. minuti postavio konačan rezultat.

Luka Modrić je ušao u igru u 63. minuti.

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.