SportNogomet(VIDEO) Portugal teže od očekivanog pobijedio Ganu

(VIDEO) Portugal teže od očekivanog pobijedio Ganu

Nogometaši Portugala savladali su selekciju Gane sa 3:2 u susretu prvog kola H-grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Portugalci su opravdali ulogu favorita i uknjižili tri boda na startu prvenstva, iako su do trijumfa došli teže od očekivanog. Veći dio meča imali su terensku inicijativu, ali su se dugo mučili s odbrambenom linijim Gane, pa se na prvi pogodak čekalo do 65. minute. Cristiano Ronaldo je oboren u šesnaestercu Gane, sudija je pokazao na bijelu tačku, a isti igrač je bio siguran za vodstvo portugalske selekcije. Portugalac je postao prvi nogometaš u istoriji koji je postigao golove na pet Mundijala.

Nakon primljenog gola selekcija Gane je krenula mnogo ofanzivnije, a kao plod takve igre je izjednačujući pogodak Ayewa u 73. minuti.

Ipak, Portugal je ponovo ubacio u brzinu više i golovima Felixa u 78. i Leaa u 80. minuti praktično riječio pitanje pobjednika.

Gana je u finišu uspjela doći i do drugog pogotka preko Bukarija, ali je Portugal rutinski susret priveo kraju, iako ih je u posljednjim sekundama moglo skupo koštati poigravanje golmana i odbrambenih igrača kada im je Williams zamalo “ukrao” loptu.

U prvom meču u ovoj grupi Urugvaj i Južna Koreja odigrali su bez golova.