SportFutsal(VIDEO) Portugal nakon velikog preokreta do finala

(VIDEO) Portugal nakon velikog preokreta do finala

Futsalske reprezentacije Portugala i Rusije igrat će u nedjelju u Amsterdamu u finalu Europskog prvenstva.

Rusija je u polufinalu 3-2 (2-1) pobijedila Ukrajinu, a Portugal je svladao Španjolsku također s 3-2 (0-2).

Branitelji naslova Portugalci su velikim preokretom došli do finala jer su Španjolci pogocima Gomeza (1) i China (13) vodili s 2-0 sve do 29. minute kada je Coelho realizirao penal. Igrač rođen u Gvineji Bisau Zicky Te se potom pretvorio u junaka dvoboja jer je u 32. minuti prvo izjednačio, a minutu prije kraja donio Portugalu pobjedu protiv velikog rivala.

Portugal je EURO osvojio 2018. godine, a Rusija je bila prvakom Europe 1999., uz još čak pet poraza u finalima.