SportNogomet(VIDEO) Porazi bh. predstavnika u UEFA Konferencijskoj ligi

(VIDEO) Porazi bh. predstavnika u UEFA Konferencijskoj ligi

Oba bh. predstavnika doživjeli su poraze u prvim utakmicama 2. pretkola UEFA Konferencijske lige.

Velež iz Mostara je neočekivano poražen na Grbavici od Hamrun Spartansa sa Malte rezultatom 1:0 (1:0), a istim rezultatom Tuzla City je poražena na gostovanju holandskom AZ Alkmaaru.

Maltežani su do pobjede protiv Veleža došli u 30. minutu. Slaviša Bogdanović je kratko odbio loptu nakon slobodnog udarca, na nju je natrčao Matthew Guillaumier i poslao je u nebranjenu mrežu.

Velež je igrao u sastavu: Bogdanović, Ćosić, Zeljković, Ikić, Pavić (58’ Pantelić) Hasanović (58’ Blagojević), Radovac (75’ Pršeš), Halilović, Zajmović (58’ Vehabović), Haskić, Anđušić (80’ Džanković).

AZ Alkmaar je jedini pogodak na utakmici postigao u 12’, kada je golman Tuzlaka Nevres Fejzić napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a siguran realizator sa “bijele tačke” bio je Dani de Wit.

Trener Tuzlaka Dragan Jović je AZ-u suprotstavio sljedeći sastav: Fejzić, Nukić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Karjašević, Hrkač (54’ Gavrić) Mešinović, Mišić (54’ Mehanović), Kuzmanović (90’ Ferreyra), Smailagić (70’ Eleouet).

Revanš susreti su na programu za 6 dana, u četvrtak 28. jula. Susret Veleža na Malti počinje u 20 sati, a Tuzla City svoj meč na Grbavici počinje 45 minuta kasnije.