SportKošarka(VIDEO) Poole povukao Warriorse prema pobjedi

(VIDEO) Poole povukao Warriorse prema pobjedi

Nakon dvogodišnjeg izbivanja i preseljenja iz Oaklanda u San Francisco, Golden State Warriorsi su odigrali prvu utakmicu NBA doigravanja u Chase Centeru, u kojoj su sa 123-107 nadigrali Denver Nuggetse i tako poveli u seriji na četiri pobjede.

Impresivni debi u doigravanju imao je razigravač Warriorsa Jordan Poole koji je sa 30 koševa (šut 9/13, za tricu 5/7) bio najefikasniji igrač utakmice u kojoj je zauzeo mjesto Stephena Curryja u početnoj petorci.

– Kakav playoff debi Jordan Poolea. Nevjerojatan je. Kakva zvijezda u usponu, rekao je za svog suigrača Klay Thompson koji je posljednju utakmicu u doigravanju odigrao prije gotovo tri godine, kad je započela njegova kalvarija s puknućima prednjeg križnog ligamenta u koljenu i Ahilove tetive.

Thompson je u povratku u doigravanje ubacio 19 koševa pogodivši pet trica iz 10 pokušaja.

Steph Curry nije započeo utakmicu, ali se vratio u momčad nakon što je zbog ozljede stopala propustio zadnjih 12 nastupa u osnovnom dijelu sezone. Ušao je u igru na polovici prve četvrtine uz ovacije u Chase Centeru. Kapetan Warriorsa je promašio prvih pet šuteva, ali je uz ograničene minute (21:41) uspio sakupiti 16 koševa uz četiri asistencije.

Druga utakmica je na rasporedu u noći s ponedjeljka na utorak, u kojoj će Golden State ponovno biti domaćin, a treneru Steveu Kerru ostaju slatke brige – vratiti Curryja među startere ili ostaviti Poolea u toj ulozi.

– O tome ćemo razmišljati kad za to dođe vrijeme, odgovorio je Kerr na upit o mogućoj dilemi.

Andrew Wiggins je za pobjednike ubacio 16 koševa uz devet skokova, a Draymond Green je uz 12 poena imao devet asistencija i šest skokova, a uz pomoć Kevona Looneyja je odradio odličan posao u čuvanju Nikole Jokića.

Denver je u San Franciscu bio ravnopravan do posljednje dvije minute prvog poluvremena u kojima su Warriorsi otišli na 11 koševa prednosti i uglavnom je povećavali do najuvjerljvijih +24 (102-78) u 40. minuti.

Warriorsi su Nikolu Jokića limitirali na 25 koševa, 10 skokova i šest asistencija, a najbolji igrač Denvera je za taj napadački učinak potrošio 25 šuteva (12/25) i djelomično sebe okrivio za poraz.

– Mislim da sam promašio nekoliko laganih šuteva, ali mislim i da su me vrlo dobro čuvali. Moram biti bolji. Moram barem pogađati polaganja i lagane šuteve, rekao je Jokić.

Will Burton je bio drugi najbolji igrač Nuggetsa sa 24 koša, šest skokova i pet asistencija.

Prednost domaćeg terena u prvoj utakmici je iskoristila i Philadelphia koja je sa 131-111 nadigrala Toronto. Raptorsi nisu bili konkurentni Embiidu i društvu. Sixersi su sredinom druge četvrtine otišli na dvoznamenkastu prednost, a gosti se do kraja utakmice nisu uspjeli približiti na jednoznamenkasti zaostatak.

Briljirao je Tyrese Maxey koji je ubacio 38 poena, što mu je osobni rekord u play-offu, a 21-godišnji branič je postao i najmlađi igrač u povijesti 76ersa koji je ubacio 30 ili više koševa u utakmici doigravanja. Tobias Harris je postigao 26 koševa. James Harden je spojio 22 poena i 14 asistencija, a Joel Embiid je uz lošu šutersku večer (5/15) uspio doći do 19 koševa i 15 skokova.

Raptorsi su tijekom osnovnog dijela sezone triput pobijedili Sixerse, dvaput su to učinili u Philadelphiji, ali da bi to ponovili u nekoj od sljedećih utakmica, morat će odigrati značajno bolje. Strijelce Toronta predvodio je Pascal Siakam sa 24 koša i sedam asistencija. OG Anunoby je postigao 20 poena, a Fred VanVleet 18. Scottie Barnes je imao 15 koševa, 10 skokova i osam asistencija.

Druga utakmica u Philadelphiji na rasporedu je u noći s ponedjeljka na utorak.

Jednu od dvije gostujuće pobjede u prvoj večeri ovogodišnjeg NBA doigravanja ostvarili su Minnesota Timberwolvesi u Memphisu, gdje su gosti slavili sa 130-117. Grizzliesi su u vrlo kratkom razdoblju utakmice bili su prednosti, više puta se vraćali iz dvoznamenkastog zaostatka, a posljednju priliku za dramatičnu završnicu propustili su tri minute prije kraja na +5 (114-109) za Minnesotu, kad je Baneov pokušaj za tricu na isteku napada blokirao McDaniels.

Timberwolvese je sa 36 koševa i šest asistencija predvodio Anthony Edwards koji je zasjenio najveću domaću zvijezdu Ja Moranta (32 koša, osam asistencija), koji je u završnici pogodio samo tri od šest slobodnih bacanja.

Karl-Anthony Towns je za pobjednike ubacio 29 koševa uz 13 skokova, a Malik Beasley je imao važnu ulogu “šestog igrača” sa 23 poena. Jaden McDaniels je uz 15 koševa imao sedam skokova i tri blokade. Gosti su pogodili 16 trica iz 41 pokušaja, a Grizzliesi su iza luka imali loših 7/27 (25,9%).

Dillon Brooks je za domaće ubacio 24 koša, a Desmond Bane 17.

Druga utakmica u Memphisu na rasporedu je u noći s utorka na srijedu.