SportNogomet(VIDEO) Poljska bolja od Saudijske Arabije, Australija slavila protiv Tunisa

(VIDEO) Poljska bolja od Saudijske Arabije, Australija slavila protiv Tunisa

Fudbalska reprezentacija Poljske porazila je u subotu selekciju Saudijske Arabije rezultatom 2:0 (1:0) u drugom kolu grupe “C” Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

U prvom poluvremenu susreta odigranog na stadionu “Education City” u Al Rayyanu, puno dominantnija bila je reprezentacija Saudijske Arabije. Mohamed Kanno je u 13. minuti šutirao izvan kaznenog prostora, uspio je to odbraniti poljski golman Wojciech Szczesny.

Da je Saudijska Arabija dobrim dijelom prvog poluvremena kontrolisala igru, potvrđuje veći posjed lopte, ali i činjenica da su čak trojica reprezentativaca Poljske dobila po žuti karton u svega četiri minute igre.

Šok za Saudijsku Arabiju stigao je u 39. minuti susreta. U prvoj konkretnoj ali sjajnoj akciji Poljaka, Robert Lewandowski je primio loptu u kaznenom prostu, vratio je nazad do Piotra Zielinskog, a ovaj je matirao golmana Mohammed Al-Owaisa za 1:0.

U 44. minuti Saudijci su imali priliku da poravnaju rezultat, pošto je sudac nakon asistencije iz VAR sobe dosudio penal zbog kontakta na Salehu al-Shehriju u kaznenom prostoru Poljske. S bijele tačke šutirao je Salem al-Dawsari, no odbranio mu je golman Szczesny.

Nešto slabiji tempo na početku drugog poluvremena. Lopta u 60. minuti, nakon odličnog dodavanja reprezentativaca Saudijske Arabije, dolazi do Firasa Al-Buraikana koji šutira I pogađa vanjski dio mreže.

Koliko je opasna reprezentacija Poljske, pokazao je detalj iz 63. minute kada je Arkadiusz Milik na odličan centaršut šutirao glavom i pogodio prečku. Potom je u 66. minuti Robert Lewandowski pogodio stativu.

Pritisak Poljaka urodio je plodom. Katastrofalna greška fudbalera Saudijske Arabije u 82. minuti, Lewandowski je ostao sam pred protivničkim golmanom i poslao loptu u mrežu Saudijaca za 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta.

Nakon prvog meča drugog gola u grupi “C” Poljska je prva sa četiri boda, druga je Saudijska Arabija sa bodom manje, treći Meksiko s jednim i posljednja Argentina bez bodova.

U grupi “C” danas je na rasporedu i drugi susret ovog kola između Meksika i Argentine. ​​​​​

Fudbalska reprezentacija Australije pobijedila je selekciju Tunisa rezultatom 1:0 u drugom kolu grupe “D” Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Nešto bolja partija Australije u prvom poluvremenu utakmice odigrane na stadionu Al Janoub, u gradu Al-Wakrah ispostavilo se odlučila je pobjednika. Australija je u 23. minuti susreta povela rezultatom 1:0 kada je Mitchell Duke vrlo spretno glavom poslao loptu u mrežu golmana Tunisa Aymena Dahmena.

Tunis je u nastavku u par navrata bio u prilici da poravna rezultat, najprije u 41. minuti, a potom i u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, no nije se najbolje snašao kapiten Youssef Msakni.

Obje reprezentacije su u nastavku imale prilika da dođu do pogotka no niko nije imao uspjeha u realizaciji. Posljednjih 15 minuta susreta snažan pritisak Tunižana, igralo se praktično na polovini Australaca, no odbrana je bila na visokom nivou tako da promjene rezultata nije bilo. Australija je osvojila tri boda s minimalnom pobjedom 1:0.

Nakon prvog susreta drugog kola u grupi “D” na vrhu tabele je Francuska s tri boda, toliko ima i drugoplasirana Australija. Treća je Danska sa jednim bodom, koliko ima i posljednji Tunis.