SportSkijanje(VIDEO) Pobjede Foss-Solevaaga i Sare Hector

(VIDEO) Pobjede Foss-Solevaaga i Sare Hector

Francuz Clement Noel imao je u drugom slalomu sezone “u džepu” 10. pobjedu karijere u Svjetskom skijaškom kupu, no sve je palo u vodu doslovno na zadnjim vratima!

Noel je prvu vožnju okončao s vremenom 47.53 i s 59 stotinki prednosti pred Norvežaninom Sebastianom Foss-Solevaagom, a onda je kao posljednji starter moćno krenuo i u drugi lauf. Odradio je veliku većinu posla i prešao ciljnu liniju s čak sekundom i jednom stotinkom prednosti, no promašio je posljednja vrata prije cilja!

Rasplet je bio doista nevjerojatan, francuski skijaš imao je i najbolje vrijeme druge vožnje sve do zadnjih vrata, prije kojih je bio izbačen iz ravnoteže, pao je i promašio ih, nakon čega je na boku uklizao u cilj!

Do pobjede je tako stigao Sebastian Foss-Solevaag, koji je prije 10 mjeseci u Cortini d'Ampezzo osvojio naslov svjetskog prvaka, a sada je na talijanskom snijegu došao i do svoje prve pobjede u ovoj sezoni Svjetskog kupa.

Švedska skijašica Sara Hector pobjednica je veleslaloma voženog u francuskom Courchevelu.

Odlična Šveđanka bila je najbrža i u prvoj vožnji u kojoj je imala 11 stotinki prednosti pred Francuskinjom Tessom Worley te 34 stotinke bolje vrijeme od trećeplasirane Amerikanke Mikaele Shiffrin, pobjednice uvodna dva veleslaloma.

Sara Hector uspjela se othrvati pritisku i i slaviti u trećem veleslalomu sezone sa 35 stotinki boljim vremenom od Shiffrin.

Worley je na kraju ostala bez postolja zauzevši četvrto mjesto sa zaostatkom od 68 stotinki za Hector, a treće mjesto osvojila je Talijanka Marta Bassino zaostavši 60 stotinki za pobjednicom.

U poretku veleslaloma vodi Shiffrin s 280 bodova ispred Hector koja ima 202 boda, a na trećem mjestu je sa 155 bodova Slovakinja Petra Vlhova koja je današnji veleslalom završila kao peta.

Amerikanka drži vodeću poziciju i u ukupnom poretku sa 750 bodova. Druga je sa 635 bodova Talijanka Sofia Goggia, koja nije završila prvu vožnju. a na trećem mjestu je Vlhova sa 435 bodova.