SportSkijanje(VIDEO) Pobjeda Yulea, Zubčić 18. u Madonni di Campiglio

(VIDEO) Pobjeda Yulea, Zubčić 18. u Madonni di Campiglio

Švicarac Daniel Yule pobjednik je drugog slaloma sezone za Svjetski kup alpskih skijaša u talijanskoj Madonni di Campiglio, dok je Filip Zubčić završio kao 18.

Yule je za osam stotinki je bio bolji od Norvežanina Henrika Kristoffersena, dok je na trećem mjestu završio Nijemac Linus Strasser sa zaostatkom od 18 stotinki.

Norvežanin Lucas Braathen, vodeći nakon prve utrke i pobjednik uvodnog slaloma u francuskom Val d'Isereu, nakon loše finalne vožnje završio je tik ispod pobjedničkog postolja, kao četvrti (+0,27).

Zubčić je je nakon prve vožnje bio 25., ali je u drugom laufu popravio plasman za sedam pozicija i na kraju zaostao 1.86 sekundi za pobjednikom. Filip se jedini od četiri hrvatska slalomaša plasirao u drugu vožnju.

Istok Rodeš je završio kao 48. s 3.09 sekundi zaostatka, Samuel Kolega je bio 51. s 3.50 sekundi, a Matej Vidović je odustao.

U poretku slaloma vodi Braathen s 150 bodova ispred Yulea (136), dok je Rodeš 22. s 18 bodova, a Zubčić 26. s 13.

U ukupnom poretku vodi Odermatt sa 796 bodova, a Zubčić je 26. s 93 boda.

Sljedeća utrka Svjetskog kupa u alpskom skijanju čeka nas u srijedu, kada je na redu spust u Bormiju.