SportSkijanje(VIDEO) Pobjeda Steena Olsena

(VIDEO) Pobjeda Steena Olsena

Pobjednik pretposljednjeg, devetog slaloma sezone Svjetskog kupa u američkom Palisades Tahoeu je mladi Norvežanin Alexander Steen Olsen s vremenom 1:47.47.

Službeno proglašenje rezultata čekalo se dosta dugo jer se provjeravalo je li Grk AJ Ginnis, koji je bio pobjednik na 10-ak minuta, prešao nelegalno preko kolca i hoće li biti diskvalificiran. Na kraju jest, pa mu je izmaknula čast da postane prvi grčki skijaš koji je slavio u utrci Svjetskog skijaškog kupa.

Drugo mjesto osvojio je Norvežanin Timon Haugan (+0,05), a treće su podijelili Bugarin Albert Popov i Francuz Clement Noel (+0,24).

Najbolji hrvatski skijaš bio je Samuel Kolega, koji je sa zaostatkom od 0,60 sekunde zauzeo 11. mjesto, Filip Zubčić bio je 20. (+1,19), a Istok Rodeš 22. (+1,42).

U prvoj vožnji otpao je četvrti hrvatski predstavnik Matej Vidović.