SportDržavni Tim(VIDEO) Pobjeda Njemačke u Zenici

(VIDEO) Pobjeda Njemačke u Zenici

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na stadionu “Bilino polje” u Zenici od Njemačke rezultatom 1:2 (0:2) u okviru 3. kola grupe A3 UEFA Lige nacija.

U 4’ iz slobodnog udarca sa 25 metara dobro je šutirao Ivan Bašić, ali lopta za malo odlazi pored gola. Njemci su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 15’ nakon centaršuta sa desne strane, šut Maximiliana Mittelstadta sa 10-ak metara odlazi preko gola. Deset minuta kasnije snažno je sa 20 metara šutirao i Pascal Gross, ali i njegov udarac odlazi pored stative našeg gola. Njemačka je povela u 30’. Robert Andrich je ubacio loptu u šesnaesterac, a Florian Wirtz odložio loptu za strijelca pogotka Deniza Undava, koji pogađa sa 10-ak metara. Pet minuta kasnije Ermedin Demirović je izmakao pažnji svojih čuvara, izašao sam pred golmana Njemačke, ali pogađa prečku. Samo minut kasnije stigla je kazna. Maximilian Mittelstadt je centrirao sa lijeve strane, a Deniz Undav između dva igrača uspio da dođe do lopte i postigne drugi pogodak.

U 70’ Bosna i Herceogivna dolazi do pogotka za 1:2. Benjamin Tahirović je izveo korner sa lijeve strane, a najviši skoku je bio kapiten Edin Džeko, koji glavom šalje loptu u mrežu.

U drugom susretu ove grupe Mađarska i Nizozemska su remizirali 1:1 u Budimpešti. Nakon tri odigrana kola, na tabeli vodi Njemačka sa 7 bodova, Nizozemska ima 5, Mađarska 2, a Bosna i Hercegovina 1 bod.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu u ponedjeljak 14. oktobra, sastaju se Bosna i Hercegovina – Mađarska i Njemačka – Nizozemska.