SportTenis(VIDEO) Pobjeda Nadala protiv Đokovića poslije više od četiri sata borbe

(VIDEO) Pobjeda Nadala protiv Đokovića poslije više od četiri sata borbe

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković nije uspio da se plasira u polufinale Roland Garrosa, pošto je u četvrtfinalu izgubio od Španca Rafaela Nadala sa 2:6, 6:4, 2:6, 6:7(4). Bio je ovo 59. duel velikih rivala i 29. pobjeda španskog tenisera do koje je stigao poslije četiri sata i 11 minuta igre na terenu “Philippe Chatrier”.

Naredni protivnik Nadalu na putu ka 14. tituli u Parizu i 22. Grand slam trofeju biće Nijemac Aleksander Zverev koji je u četvrtfinalu eliminisao Španca Carlosa Alkaraza.

Prvi gem na meču, koji je trajao deset minuta, najavio je da će aktuelni šampion Roland Garrosa i osvajač 13 titula u Parizu voditi veliku borbu.

Nadal je u tom gemu iskoristio treću brake loptu, a potom je potvrdio brake za 2:0 na početku meča. Đokovića u tom dijelu igre nije služio servis, nizao je greške, pa je Nadal još jednim brakeom stigao do 4:1 nakon čega je mirno priveo taj dio igre kraju.

Baš kao i u prvom setu, Nadal je i drugi set brakeom. Poslije 13 minuta igre i šest propuštenih, Nadal je iskoristio sedmu brake loptu i poveo sa 1:0. Đoković je bio potpuno van ritma, mnogo je griješio, pa je Nadal uz novi brake poveo sa 3:0.

Đoković je od tog trenutka podigao nivo igre, vratio je brake i smanjio na 3:2. Uslijedio je potom još jedan maratonski gem od 17 minuta u kojem je Đoković iskoristio petu brake loptu i tako se potpuno vratio u drugi set.

U desetom gemu drugog seta Đoković je propustio prvu, ali ne i drugu set loptu pa je poslije ukupno dva sata i 18 minuta igre na semaforu pisalo 1:1. Samo drugi set trajao je sat i 28 minuta.

I treći set je počeo brakeom Nadala, s tim da je ovaj uzeo bez izgubljenog poena, da bi u petom gemu novim brakeom stigao do 4:1 i tada nije dozvolio Đokoviću da se vrati u set.

Početak četvrtog seta bio je potpuno drugačiji u odnosu na prva tri. Đoković je prvi put na meču uzeo uvodni gem na svoj servis, a potom je uz jedan brake stigao do vodstva od 3:0.

Đoković je držao tu prednost i pri rezultatu 5:3 je servirao za set i izjednačenje. Međutim, nije iskoristio dvije set lopte, da bi Nadal realizovao drugu brake loptu čime je ostao u setu.

Do kraja seta teniseri su bili sigurni na svoj servis, pa je sve riješeno u tie-brakeu. Španac je brzo došao do 6:1, Đoković spasio tri meč lopte, ali nije mogao i četvrtu pa je Nadal slavio sa 7:4.