SportNogomet(VIDEO) Pobjeda Manchester Cityja, rekord Haalanda

(VIDEO) Pobjeda Manchester Cityja, rekord Haalanda

U zaostalom susretu 28. kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Cityja pobijedili su pred svojim navijačima West Ham 3-0 čime su se vratili na prvo mjesto ljestvice.

Manchester City ima bod više od Arsenala, a uz to i utakmicu manje. Mučio se Manchester City protiv West Hama tijekom prvog poluvremena. Gosti su držali 0-0 do početka drugog dijela, a tada je West Ham probio Ake. Nakon prekida, u 50. minuti, Ake je dočekao ubačaj na drugoj vratnici te glavom postigao prvi pogodak na utakmici.

Velika fešta na Etihadu je uslijedila dvadeset minuta kasnije kada je Erling Haaland prebacio suparničkog vratara i postigao gol za 2-0. Bio je to ujedno rekordni pogodak robusnog norveškog napadača. Njegov 35. ove sezone u prvenstvu čime je srušio Andyja Colea i Alana Shearera koji su bili dosadašnji rekorderi Premier lige s 34 pogotka postignutih u sezoni 1993./94. (Cole) i 1994./95. (Shearer).

Do kraja susreta još je Phil Foden zabio za konačnih 3-0 Manchester Cityja koji je igrao bez De Bruynea.

U drugom ogledu, u tvrdom nadmetanju Liverpoola i Fulhama na Anfieldu, slavio je domaćin 1-0, a jedini je pogodak dao Mohamed Salah iz jedanaesterca u 39. minuti.

Večeras će zaostalu utakmicu 28. kola odigrati Brighton – Manchester United.