SportAtletika(VIDEO) Pobjeda Jackson, Thompson uz Bolta, Blakea i Powella

(VIDEO) Pobjeda Jackson, Thompson uz Bolta, Blakea i Powella

Jamajčanin Kishane Thompson istrčao je najbrže vrijeme sezone od 9.77 sekundi za pobjedu u muškoj utrci na 100 metara na olimpijskim kvalifikacijama na Jamajci, postavši ukupno deveti najbrži čovjek u povijesti.

Dvostruki finalist Svjetskog prvenstva Oblique Seville bio je drugi s 9.82, dok je osvajač svjetske dvoranske brončane medalje na 60 metara Ackeem Blake završio treći s vremenom 9.92.

Thompson, u svojoj tek drugoj sezoni kao profesionalac, nije se uopće natjecao ove sezone prije prvenstva Jamajke i rekao je kako vjeruje da može ići brže.

– Trener mi je rekao da trčim samo prvih 60 metara, ništa više, nakon toga da se isključim”, rekao je.

– Da sam bio drugi ili treći, ušao bih u tim. Cilj nije bio ništa dokazati večeras, samo trčati 70 ili 60 metara i vidjeti gdje sam, dodao je Thompson, sada četvrti najbrži Jamajčanin – iza Usaina Bolta, Yohana Blakea i Asafe Powella.

Shericka Jackson oporavila se od lošeg starta i pobijedila u utrci na 100 metara za žene s 10.84, probijajući se sa začelja nakon 30 metara ispred Tije Clayton (10.90) i dvostruke olimpijske prvakinje Shelly-Ann Fraser-Pryce (10.94).

Jackson, svjetska prvakinja na 200 metara, rekla je da joj je pobjeda važnija od bržeg vremena.

– Trener i ja smo sjeli i razgovarali o tome kako želimo pristup sezoni, i mislim da smo bili prilično dobri, jer smo istrčali samo jednu utrku na 100 m prije nacionalnih kvalifikacija, kazala je Jackson.

Malik James-King pobijedio je na 400 metara s preponama u vremenu 47.42, popevši se do petog mjesta na svijetu ove sezone. Ciljem je prošao 0.62 sekunde brže od nacionalnog rekordera Roshawna Clarkea, dok je Jaheel Hyde bio treći u vremenu 48.35.

U ženskoj konkurenciji, dvostruka osvajačica brončane medalje sa svjetskog prvenstva Rushell Clayton bila je najbrža s 52.51, što je drugo najbolje vrijeme ove sezone koje joj je osiguralo prvi plasman na olimpijske igre. Janieve Russell (53.33) i Shiann Salmon (53.71) upotpunile su postolje.

Deandre Watkin istrčao je osobni rekord od 44.48 sekundi i pobijedio na 400 metara dok je Sean Bailey završio drugi s 44.65, a Jevaughn Powell treći s 44.79.