SportNogomet(VIDEO) Pobjeda Atletica za skok na treće mjesto

(VIDEO) Pobjeda Atletica za skok na treće mjesto

Nogometaši madridskog Atletica uspješno su odradili domaću utakmicu 15. kola La Lige te su s 2-0 svladali Elche za dolazak na treće mjesto ljestvice.

Na samom kraju prvog poluvremena, kod rezultata 0-0, pocrvenio je gostujući igrač Gonzalo Verdu. No, domaći sastav nije ostao dužan te je u 53. minuti igrač Atletica Hermoso zaradio drugi žuti karton.

Nakon što su obje momčadi ostale s igračem manje krenuli su golovi s domaće strane. Prvo je Joao Felix u 56. minuti pogodio za 1-0. U 74. minuti je Alvaro Morata zabio za 2-0, a u oba slučaja asistent je bio francuski nogometaš Antoine Griezmann. U samom finišu isključen je još jedan igrač Elchea, Quina.

Atletico je ovom pobjedom, barem privremeno, došao na treće mjesto ljestvice. Elche je i dalje bez pobjede te uvjerljivo na dnu ljestvice.

U energičnoj utakmici s dosta napetosti s obje strane Betis i Athletic su odigrali 0-0. Oba su sastava na 25 bodova te su na petom i šestom mjestu ljestvice.

Danas igraju Getafe – Mallorca, Celta – Sevilla, Cadiz – Almeria i Valladolid – Real Madrid, dok se u subotu sastaju Barcelona – Espanyol, Real Sociedad – Osasuna i Villarreal – Valencia.