SportNogomet(VIDEO) Plemići doputovali na Island

(VIDEO) Plemići doputovali na Island

Nogometaši Zrinjskog doputovali su na Island gdje ih u četvrtak očekuje uzvratni susret trećeg pretkola UEFA-ine Europske lige protiv Breidablika.

Iako Plemići imaju prednost od 6:2 iz prvog susreta, trener Krunoslav Rendulić je oprezan.

– Pred nama je još 90 minuta, veliku prednost imamo ali to treba obraniti. Naravno da ne idemo tamo s idejom čuvanja rezultata, nego idemo aktivnom igrom izboriti pobjedu – izjavio je Rendulić pred polazak.

Dodao je kako očekuje da će islandski prvak od prve minute krenuti žestoko ne bi li sustigao veliki zaostatak.

Igrat će se na umjetnoj podlozi, no Rendulić vjeruje kako ta činjenica neće biti prevelik hendikep za njegovu momčad.

Zrinjski u ovoj utakmicu ima povijesnu priliku postati prva momčad iz Bosne i Hercegovine koja će izboriti nastup u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja.

Ako Plemići obrane prednost iz prvog susreta plasirat će se u playoff Europske lige gdje ih čeka austrijski LASK. To ujedno znači da će Zrinjski izboriti minimalno nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Nemanja Bilbija kazao je kako svi s nestrpljenjem očekuju uzvrat s Breidablikom.

– Imat ćemo dva treninga na Islandu da se priviknemo na uvjete tamo, na nižu temperaturu i umjetnu travu, i vjerujem da ćemo odigrati dobru utakmicu – kazao je Bilbija.