SportSkijanje(VIDEO) Pinturault drugi put svjetski prvak u kombinaciji

(VIDEO) Pinturault drugi put svjetski prvak u kombinaciji

Francuski skijaš Alexis Pinturault osvojio je naslov svjetskog prvaka u alpskoj kombinaciji, drugi put nakon trijumfa 2019. u Äreu, a 15. mjesto osvojio je hrvatski predstavnik Tvrtko Ljutić.

U dvoboju dvojice svjetskih prvaka sa zadnja dva SP-a, Pinturault je slavio ispred Austrijanca Marca Schwarza, zlatnog iz Cortine prije dvije godine.

Schwarz je nakon kombinacijskog superveleslaloma za Francuzom zaostajao šest stotinki i odlično je krenuo u drugi dio kombinacije. Na zadnjem prolazu slaloma imao je 30 stotinki prednosti, no sve je prosuo napravivši pogrešku pred ciljem u koji je ušao s deset stotinki zaostatka te se morao zadovoljiti srebrom.

Austrijanci su u Courchevelu osvojili i brončano odličje zaslugom 25-godišnjeg Raphaela Haasera, kojemu je to bio debitantski nastup na svjetskim prvenstvima. Za pobjednikom je zaostao 44 stotinke i tako ponovio uspjeh koji je dan prije u alpskoj kombinaciji ostvarila njegova 29-godišnja sestra Ricarda Haaser, popevši se po prvi put u karijeri na pobjedničko postolje.

Hrvatska je imala jednog predstavnika u alpskoj kombinaciji u Courchevelu. Dragocjeno iskustvo na SP-u stekao je Tvrtko Ljutić, stariji brat Zrinke Ljutić, koji je zauzeo 15. mjesto među 22 skijaša koji su završili utrku.

Za 20-godišnjeg Zagrepčanina to je bio drugi nastup na svjetskim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji i prvi plasman među 15 najboljih, do kojeg je stigao zaostavši za pobjednikom nešto više od devet sekundi (+9.33). Ljutić je u superveleslalomu imao 40. rezultat, a za Pinturaultom je zaostao za 4.23 sekundi, dok je u slalomu došao do cilja sa 17. rezultatom, što mu je u konačnici donijelo ukupno 15. mjesto.

U srijedu i četvrtak na SP-u su na rasporedu utrke za odličja u superveleslalomu, prvo za skijašice, a potom i za skijaše. Superveleslalom za skijašice počinje u 11:30 sati, a nastupit će naša najbolja skijašice Elvedina Muzaferija.