SportTenis(VIDEO) Paul se plasirao u polufinale Australian Opena

(VIDEO) Paul se plasirao u polufinale Australian Opena

Američki teniser Tommy Paul plasirao se danas u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u Melburnu pobijedio sunarodnika Bena Sheltona sa 7:6 (6), 6:3, 5:7, 6:4.

Meč između Paula i Sheltona, 35. i 89. tenisera svijeta trajao je tri sata i šest minuta.

U prvom dijelu igre nije bilo breakova, pa je set rešen u tie-breaku. Paul je iskoristio drugu set loptu i slavio sa 8:6.

Break u šestom gemu bio je dovoljan Paulu da osvoji drugi set. Prvi do breaka u trećem setu stiže Paul (4:3), ali već u sljedećem gemu 20-godišnji teniser vraća break.

Paul je potom u devetom gemu imao tri break lopte, koje nije realizovao, da bi Shelton u 12. gemu iskoristio break i set loptu.

Ključnu prednost u četvrtom setu Paul je stekao u prvom gemu, kada je oduzeo servis protivniku.

Paulu je ovo prvo grand slam polufinale, dok je Shelton u Australiji takođe ostvario svoj najbolji rezultat u karijeri.

U polufinalu Paul čeka pobjednika meča između petog i šestog tenisera svijeta Novaka Đokovića i Rusa Andreja Rubljova.