SportNogomet(VIDEO) Pantelić s tri gola donio pobjedu Tuzla Cityju

(VIDEO) Pantelić s tri gola donio pobjedu Tuzla Cityju

Fudbaleri Tuzla Cityja u posljednjoj ovogodišnjoj zvaničnoj utakmici uspjeli su savladati dobojsku Slogu ubjedljivim rezultatom 3:0 (2:0) u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Najbolji igrač utakmice bio je centarfor domaćih Đorđe Pantelić koji je postigao sva tri gola za prvi hat-trick u Premijer ligi BiH.

Prvi put Pantelić je pogodio u 8. minuti kada je nakon udarca Mirzada Mehanovića bio najbrži na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu Sloge.

Tri minute kasnije Mirza Delimeđac je uputio centaršut, a Pantelić glavom postigao gol za 2:0.

Gosti su imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli postići gol.

U nastavku je Tuzla City kontrolisao utakmicu, a u 79. minuti Pantelić je pogodio za konačnih 3:0 na asistenciju Ajdina Nukića.

Tuzla City je upisala svoju petu pobjedu za ukupno 19 bodova, dok je Sloga iz Doboja upisala deveti poraz, ali imaju 27 bodova.