SportSkijanje(VIDEO) Oproštaj Norvežanke nakon 12 godina u Svjetskom kupu

(VIDEO) Oproštaj Norvežanke nakon 12 godina u Svjetskom kupu

Norveška skijašica Ragnhild Mowinckel u ponedjeljak je najavila povlačenje u mirovinu na kraju sezone.

– Ovu sam odluku donijela prije utrke u Cortini D'Ampezzo, prije nego što sam tamo pobijedila, izjavila je 31-godišnja Mowinckel u emotivnom videu objavljenom na njezinom Instagram profilu

Ragnhild Mowinckel do sada je pobijedila u četiri utrke Svjetskog kupa, posljednji put u spustu u Cortini d'Ampezzo krajem siječnja. Osvojila je i dvije srebrne olimpijske medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Pjeongčangu 2018. (spust, veleslalom), a ima i dvije brončane medalje sa svjetskih prvenstava (2019. u Äreu u kombinaciji te 2023. u Meribelu u veleslalomu).

Norvežanka je svojih 12 godina u Svjetskom kupu opisala kao jedinstvenu avanturu, a zadnja utrka u karijeri bit će joj na završnici sezone u Saalbachu.

Do kraja sezone čekaju je utrke spusta i superveleslaloma u Kvitfjellu, potom veleslalom u Äreu i na kraju finale Svjetskog kupa u austrijskom Saalbachu.