SportKošarka(VIDEO) Oklahoma pobijedila Orlando

(VIDEO) Oklahoma pobijedila Orlando

Košarkaši Oklahome pobijedili su noćas Orlando sa 116:108 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu u NBA ligi. Oklahomu je predvodio Shai Gilgeous Alexander sa 34 poena, šest asistencija, četiri skoka, tri ukradene lopte i dvije blokade. On je postigao 13 poena u četvrtoj četvrtini i pomogao Oklahomi da u drugom poluvremenu nadoknadi 15 poena zaostatka. Šutirao je 12/18 iz igre i 10/11 sa linije za slobodna bacanja.

Srbijanski košarkaš Aleksej Pokuševski pobjedi je doprinjeo sa 16 poena, devet skokova, tri blokade i dvije ukradene lopte. On je četiri minuta prije kraja postigao “trojku” za vodstvo 105:104, a kasnije je košem doneo i tri razlike (109:196). Lu Dort dodao je 14 poena, a Tre Mann 13 poena, pet skokova i tri asistencije.

U ekipi Orlanda, koja je pet minuta prije kraja treće četvrtine vodila sa 86:71, najefikasniji je bio Wendel Carter sa 20 poena uz 10 skokova, Franz Wagner dodao je 20 poena i sedam asistencija, a Paolo Banchero 15 poena i osam skokova.

Košarkaši Miamija pobijedili su Golden State sa 116:109 i nanijeli mu treći uzastopni poraz. Ekipu su do pobjede predvodili Max Strus sa 24 poena i Jimmy Butler sa 23 poena, osam asistencija i šest skokova. Bem Adebayo u pobjedi je učestvovao sa 19 poena, sedam skokova i šest asistencija, Duncan Robinson sa 17 poena, a Kyle Lowry sa 13 poena i devet asistencija.

U ekipi aktuelnog šampiona Stephen Curry ostvario je triple-double učinak od 23 poena, 13 skokova i 13 asistencija. Andrew Wiggins postigao je 21 poen, a Klay Thompson 19 za Warriorse, koji su u četiri utakmice bez pobjede na gostovanjima.

Košarkaši Phoenixa pobijedili su Minnesotu sa 116:107 i ostvarili peti uzastopni trijumf. Cameron Johnson bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 29 poena, od kojih je ubacio sedam “trojki” iz 10 pokušaja. Michael Bridges postigao je 19 poena, Devin Booker 18 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, a Chris Paul 15 poena, 12 asistencija, osam skokova i tri ukradene lopte.

U ekipi Minnesote Karl Anthony-Towns postigao je 24 poena, uz 10 skokova i sedam asistencija, a sa 24 poena utakmicu je završio i Anthony Edwards, koji je postigao pet “trojki” iz 10 pokušaja.

Košarkaši Chicaga pobijedili su Brooklyn sa 108:99 i prekinuli niz od dva poraza. Zach Lavine predvodio je Bullse sa 29 poena, od kojih je 20 postigao u četvrtoj četvrtini, DeMar DeRozan dodao je 20 poena, a Ayo Dosunmu 17. Goran Dragić dodao je 15 poena, a Nikola Vučević sedam poena i 15 skokova.

Brooklyn je odigrao prvu utakmicu otkako je otpušten trener Steve Nash u utorak i pretrpio je šesti poraz u osam utakmica u sezoni. Najefikasniji među Netsima bio je Kevin Durant sa 32 poena, uz devet skokova, Roy O'Niel postigao je 20 poena, a Nick Klackston 10 poena i 10 skokova.

Kyrie Irving utakmicu je završio sa četiri poena, sedam asistencija i šest skokova. On je promašio svih šest “trojki”, a tokom večeri šutirao je 2/12.