SportSkijanje(VIDEO) Odermatt slavio u Andori i srušio Maierov rekord

(VIDEO) Odermatt slavio u Andori i srušio Maierov rekord

Švicarski skijaš Marco Odermatt deklasirao je konkurenciju na posljednjem veleslalomu sezone održanom na završnici Svjetskog kupa u Andori.

Odermatt je slavio ispred Norvežanina Henrika Kristoffersena koji je zaostao više od dvije sekunde (+2.11), a treće mjesto osvojio je Austrijanac Marco Schwarz (+2.29).

Ovom pobjedom švicarski skijaš srušio je rekord legendarnog Hermanna Maiera u broju bodova u Svjetskom kupu. Odermatt sada ima 2042 boda čime je prestigao Maiera koji je prije 23 godine postavio rekord osvojivši 2000 bodova.

Apsolutni rekord u Svjetskom kupu drži Slovenka Tina Maze koja je 2013. godine osvojila čak 2414 bodova.

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić je nakon 13. mjesta u prvoj vožnji, istu poziciju zadržao i na kraju utrke zaostavši za Odermattom 3.07 sekundi.