SportNogomet(VIDEO) Očajni United ispao, asistencija Rakitića

(VIDEO) Očajni United ispao, asistencija Rakitića

Nogometaši Seville izborili su polufinale Europske lige visokom 3:0 pobjedom nad Manchester Unitedom. Polufinale su dohvatili i Juventus, koji je odigrao 1:1 kod Sportinga te Bayer Leverkusen koji je bio uvjerljiv kod Union SG-a u Belgiji s 4:1. Roma je nakon produžetka svladala Feyenoord 4:1 i također prošla u polufinale.

United sam sebi zabijao

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je asistent za drugi pogodak Seville u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Manchester Uniteda u uzvratnom susretu četvrfinala Europske lige kojom se španjolski sastav plasirao u polufinale tog natjecanja s obzirom da je prva utakmica prije tjedan dana završila rezultatom 2-2.

Rakitić je u 47. minuti izveo udarac iz kuta, a u skoku pred golom najviši je bio Bade i glavom zatresao mrežu.

Prije tog gola dva puta je velike pogreške gostujuće obrane kažnjavao En Nesyri, prvi pogodak marokanski je napadač postigao u 8. minuti nakon što je Maguire nonšanlatno reagirao na 20-ak metara od svojih vrata, a drugi u 81. minuti kada mu je loptu poklonio De Gea.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Sevillu koja će u polufinalu u svibnju igrati protiv Juventusa koji je u četvrtfinalu izbacio Sporting iz Lisabona.

Nakon pobjede Juventusa od 1-0 u prvoj utakmici u Torinu, u uzvratu je u Lisabonu bilo 1-1.

Gosti su poveli preko Rabiota koji se najbolje snašao u gužvi pred vratima domaćih u 9. minuti, no samo 10 minuta kasnije upravo je Rabiot skrivio kazneni udarac napravivši prekršaj na Ugarteu, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Edwards.

Kako se rezultat više nije mijenjao, Juventus je prošao dalje s minimalnih 2-1.

Do polufinala je stigao i Bayer iz Leverkusena koji je kao gost u Bruxellesu svladao Union Saint-Gilloise sa 4-1, a kako je u prvoj utakmici prije tjedan dana bilo 1-1 njemački je sastav slavio s ukupnih 5-2.

Utakmica je odlično krenula za Bayer jer je već u 2. minuti Diaby pogodio za vodstvo.

Pred kraj prvog poluvremena Bakker je u 38. minuti povisio na 2-0, da bi Frimpong iz protunapada u 60. minuti postigao i treći gol za Bayer.

Terho je preciznim udarcem sa 16 metara u 64. minuti vratio nadu domaćima, no sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Hložek koji je u 79. minuti iskoristio odlično dodavanje Frimponga za konačnih 4-1.

Bayer će u polufinalu igrati protiv Rome.

Nogometaši Rome posljednji su polufinalisti Europske lige, oni su u uzvratnom susretu četvrfinala na svom terenu svladali Feyenoord sa 4-1 nakon produžetka i tako nadoknadili 0-1 poraz iz prve utakmice u Rotterdamu.

Nakon 90 minuta igre u Rimu rezultat je 2-1 za Romu.

Spinazzola je u 60. minuti pogodio za prednost Rome, Paixao je u 80. minuti poravnao udarcem glavom nakon lijepe akcije, da bi domaće ispadanja spasio Dybala u 89. minuti kada je primio loptu na šest metara od vrata i uspio se okrenuti te zatresti mrežu.

U produžetku je El Shaarawy u 101. minuti iskoristio odlično prizemno ubacivanje Abrahama za 3-1, da bi u 109. minuti kapetan Pellegrini natrčao na odbijanac nakon što je Bijlow obranio udarac Abrahama i pospremio loptu u mrežu.

Prošle sezone Roma i Feyenoord su igrali u prvom finalu Konferencijske lige, a i tada je kao pobjednik izašao talijanski sastav.