SportNogomet(VIDEO) Obala Bjelokosti u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija

(VIDEO) Obala Bjelokosti u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija

Fudbalska reprezentacija Senegala neće odbraniti titulu na Afričkom kupu nacija, pošto je sinoć izgubila od domaćina takmičenja Obale Slonovače poslije izvođenja jedanaesteraca 5:4, nakon što je u regularnom dijelu i poslije produžetaka bilo neriješeno 1:1.

Senegal je poveo u četvrtom minutu golom koji je postigao Habib Diallo, poslije dodavanja Sadio Manea, a izjednačio je Franck Kessie u 86. minutu iz jedanaesterca.

Regularni dio utakmice završen je neriješeno 1:1, poslije toga, uprkos šansama sa obje strane golova nije bilo u produžecima, pa su pobjednika odlučili penali. Obala Slonovače postigla je svih pet golova, a strijelci su bili Nicolas Pepe, Christian Kouame, Sebastien Haller, Serge Aurier i Franck Kessie, koji je postigao pobjedonosni.

U ekipi Senegala golove su postigli Kalidou Koulibaly, Pape Sarr, Ahmadou Dieng i Sadio Mane, dok je Moussa Niakhate u trećoj seriji pogodio stativu.

Obala Slonovače će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika duela Malija i Burkine Faso.