SportKošarka(VIDEO) Nurkićev "double - double" u pobjedi Phoenixa nakon dva produžetka

(VIDEO) Nurkićev “double – double” u pobjedi Phoenixa nakon dva produžetka

Košarkaši Dallas Mavericksa su doživjeli svoj treći poraz u posljednje četiri utakmice u sjevernoameričkoj NBA ligi. Nakon što su započeli sezonu s omjerom 8-2, sada im ne ide prema planu. Ovaj put su ih u njihovoj dvorani pobijedili Sacramento Kingsi rezultatom 129:113, ostvarivši tako svoju šestu uzastopnu pobjedu.

Luka Dončić je u dresu Dallasa postigao 25 poena, ali u dvorani American Airlines Center briljirao je krilni centar Sacramenta Domantas Sabonis s 32 poena i 13 skokova, dok je De'Aaron Fox dodao 30 poena za pobjedu Kingsa u Teksasu. Keegan Murray je skupio 17 poena, a svi igrači startne petorke Kingsa završili su utakmicu s dvocifrenim učinkom.

Košarkaši Dallasa, koji su veče prije izgubili od Milwaukee Bucksa, u posljednjoj četvrtini su šutirali samo 21 posto i promašili svih devet trica. Kyrie Irving je postigao svih svojih 23 poena u prve tri četvrtine prije nego što je u četvrtoj promašio svoja jedina dva šuta.

Izgubili su i branitelji titule Denver Nuggets. Oslabljeni Cleveland Cavaliers iznenadili su i pobijedili branioca naslova rezultatom 121:109.

Prva zvijezda Denvera Nikola Jokić imao je problema s osobnim pogreškama i završio je utakmicu na klupi.Dvostruki najkorisniji igrač NBA lige Jokić, koji nosi veliki teret zajedno sa suigračem Jamalom Murrayjem, koji još uvijek ne igra zbog ozljede mišića, završio je utakmicu s 18 poena, deset skokova i sedam asistencija.

Darius Garland bio je prvi strijelac Clevelanda s 26 poena, a novajlija Craig Porter mlađi postigao je karijerni rekord s 21 poenom i pomogao Cavaliersima do treće uzastopne pobjede, unatoč izostanku zvijezda Donovana Mitchella i Carisa LeVerta.

Phoenix Sunsi su dosta teže nego očekivano nakon dva produžetka savladali Utah Jazz sa 140:137. Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić imao je “double-double” učinak u pobjedi Phoenixa sa 18 poena i 12 skokova, a ekipu je predvodio Kevin Durant sa 39 poena, osam skokova i deset asistencija.

U timu Utaha 38 poena i 17 skokova postigao je Lauri Markkanen.

Aktuelni MVP NBA lige Joel Embiid trebao je samo tri četvrtine da postigne 32 poena uz 12 skokova i devet asistencija, u pobjedi Philadelphia 76ers u gostima protiv Brooklyn Netsa rezultatom 121:99. Tyrese Maxey dodao je 25 poena i deset asistencija, a Embiid je cijelu posljednju četvrtinu proveo na klupi.