SportKošarka(VIDEO) Nurkić solidan u prvoj pobjedi Portlanda, Garza debitovao u NBA

(VIDEO) Nurkić solidan u prvoj pobjedi Portlanda, Garza debitovao u NBA

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić upisao je solidnu partiju u pobjedi Portland Trail Blazersa rezultatom 134:105 nad Phoenix Sunsima, dok je potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza debitovao u najjačoj ligi svijeta.

Portland je sinoć odigrao svoj drugi meč ove sezone u NBA ligi i tu je ostvario prvu pobjedu. Sunsi nisu bili dostojan rival noćas odličnim Trail Blazersima.

Nurkić je na parketu proveo nešto više od 25 minuta i tu postigao devet poena, 12 skokova i tri asistencije. Domaćina je do trijumfa vodio CJ McCollum s 28 poena, a Damian Lillard je postigao 19. Kod gostiju se istakao Devin Booker s 21 postignutim poenom.

Noć koju će dugo pamtiti iza sebe ima potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza. Igrač koji je u procesu dobijanja bh. državljanstva je sinoć debitovao u NBA ligi i upisao je tri poena, dva skoka, asistenciju i dvije ukradene lopte u dresu Detroit Pistonsa.

Njegov tim je poražen rezultatom 82:97 na gostovanju Chicago Bullsima, a Garza će meč pamtiti i po žestokom udarcu laktom kojeg je u lice dobio od Nikole Vučevića. Crnogorac je nenamjerno udario mladog košarkaša, a onda odmah uputio izvinjenje.

Upravo Vučević s 15 poena i 19 skokova bio je jedan od najboljih u redovima Chicaga, a Demar DeRozan je postigao 21 poen. Garza je u svom debiju odigrao nešto više od šest minuta.