SportNogomet(VIDEO) Nova blamaža slavnog kluba

(VIDEO) Nova blamaža slavnog kluba

Veliko iznenađenje dogodilo se u drugom kolu nizozemskog nogometnog kupa, četvrtoligaš Hercules na domaćem terenu je svladao ugledni Ajax 3-2.

Nastavljena je time turobna sezona Ajaxa koji je u posljednje vrijeme popravio situaciju u prvenstvu te je trenutačno na petom mjestu ljestvice, ali je novi težak udarac dobio u Kupu.

Zvijezda velike pobjede kluba iz četvrtog ranga bio je Tim Pieters koji je postigao uvodna dva pogotka za domaćina.

U 16. minuti je načeo suparnika iz Amsterdama, dok je u 66. odlično potegnuo s vrha šesnaesterca i na opće oduševljenje navijača pogodio za 2-0.

Ajax se uspio vratiti na 2-2 s dva brza pogotka u završnici, strijelci su bili Brobbey u 83. i Akpom u 89. minuti i kada se očekivao treći pogodak gostiju ili odlazak u produžetke uslijedila je nova senzacija.

Grotenbreg se u 93. minuti dobro snašao pred vratima Ajaxa i zabio za veliku pobjedu Herculesa.

Benjamin Tahirović je igrao drugo poluvrijeme.

Od hrvatskih nogometaša u Ajaxu samo je Josip Šutalo na terenu svjedočio novom ovosezonskom šoku.

Odigrao je Šutalo cijelu utakmicu, dok su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi za pričuve kluba iz Amsterdama.