SportNogomet(VIDEO) Nogometašice Portugala i Haitija osigurale debitantski nastup na SP

(VIDEO) Nogometašice Portugala i Haitija osigurale debitantski nastup na SP

Ženska fudbalska reprezentacija Portugala plasirala se danas na Svjetsko prvenstvo, pošto je u novozelandskom Hamiltonu savladala Kamerun sa 2:1. Portugal je poveo u 22. minutu golom Diana Gomes, a afrička selekcija je do izjednačenja došla u 89. minutu preko Ajara Nchout.

Debitantski nastup na planetarnoj smotri Portugal je osigurao pogotkom Carole Coste u četvrtom minutu nadoknade sa penala.

Portugal će na Svjetskom prvenstvu igrati u Grupi E sa Sjedinjenim Američkim Državama, Vijetnamom i Nizozemskom.

Ranije je svoje prvo Svjetsko prvenstvo obezbijedila je i selekcija Haitia koja je u Oaklandu bila bolja od Chilea sa 2:1.

Haiti će igrati u Grupi D sa Engleskom, Danskom i Kinom.

Svjetsko prvenstvo igra se u Australiji i na Novom Zelandu od 20. jula do 20. avgusta.