SportNogomet(VIDEO) Nogometašice Engleske u finalu Svjetskog prvenstva

(VIDEO) Nogometašice Engleske u finalu Svjetskog prvenstva

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u finale Svjetskog prvenstva nakon što je u Sydneyu savladala selekciju Australije rezultatom 3:1, javlja Anadolu.

Fudbalerke Engleske su ovom pobjedom po prvi put u historiji izborile plasman u finale Svjetskog prvenstva.

Engleskinje su povele golom Elle Ann Tooney u 36. minuti, ali je Australija poravnala u 63. minuti pogotkom Samanthe Kerr.

Selekcija Engleske je u 71. minuti golom Lauren Hemp povela sa 2:1, da bi u 86. preko Alessije Russo povećala prednost i slavila sa konačnih 3:1.

Engleskinje će u finalu igrati protiv reprezentacije Španije u nedjelju, 20. augusta.

Furija je u polufinalu porazila Švedsku 2:1.