SportNogomet(VIDEO) Nogometaši Sarajeva slavili na Tušnju

(VIDEO) Nogometaši Sarajeva slavili na Tušnju

Fudbaleri Sarajeva u posljednjoj utakmici 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Tušanj u Tuzli sa 2:1 savladali su domaćina Tuzla City.

Prvo poluvrijeme je bilo neuporedivo sadržajnije od drugog, a gostujući sastav je stekao kapitalnu prednost koju je uspio sačuvati do kraja.

Ekipu Sarajeva u vodstvo dovodi Hamza Čataković rezantnim udarcem u 19. minuti utakmice. Poslije vodećeg pogotka Sarajevo je nastavilo sa napadima, a plod takve igre je i gol Almedina Ziljkića u 27. minuti za 2:0.

Domaći fudbaleri su prijetili iz prekida, imali nekoliko dobrih prilika, ali nisu zatresli mrežu Sarajeva.

Upravo iz prekida, odnosno nakon ubačaja iz kornera, Mustafa Šukilović je smanjio zaostatak svog tima na 1:2 u 56. minuti.

Zabilježeno je da su domaći fudbaleri pogodili prečku, a gostujući stativu, a na kraju je ostao rezultat 1:2 u korist tima iz Sarajeva.

Ranije su odigrane utakmice: Zvijezda 09 – Sloga 1:0, Posušje – Željezničar 1:0, Borac – Igman 4:1, Zrinjski – GOŠK 3:1 i Velež – Široki Brijeg 1:1.