SportNogomet(VIDEO) Nogometaši Napolija prvaci Italije prvi put poslije 33 godine

(VIDEO) Nogometaši Napolija prvaci Italije prvi put poslije 33 godine

Fudbaleri Napolija osvojili su prvu šampionsku titulu poslije 33 godine, pošto su na gostujućem terenu odigrali neriješeno 1:1 protiv Udinesea, u utakmici 33. kola Serije A.

Napoliju je za titulu trebao bod i osvojio ga je u Udinama golom Viktora Osimhena u 52. minutu. Domaći su prethodno poveli u 13. minutu golom Sandija Lovrića.

Napoli je tako osvojio prvu titulu otkako je čuveni Diego Maradona predvodio klub do titula 1987. i 1990. godine.

Na stadionu Napolija “Diego Armando Maradona” navijači su gledali prenos utakmice na velikom ekranu. Oko 11.000 navijača pratilo je Napoli u Udinama.

Napoli je pet kola prije kraja osvojio titulu, ekipa ima 80 bodova, 16 više od drugoplasiranog Lazija. Udinese je 12. na tabeli sa 43 boda.