SportNogomet(VIDEO) Nogometaši Katara obranili titulu na Azijskom kupu

(VIDEO) Nogometaši Katara obranili titulu na Azijskom kupu

Fudbalska reprezentacija Katara odbranila je danas titulu na Azijskom kupu, čiji je domaćin, pošto je u finalu u Dohi pobijedila Jordan 3:1.

Sva tri gola postigao je Akram Afif i to iz jedanaesteraca. Prvi gol postigao je u 22. minutu, drugi gol u 73., a treći u petom minutu nadoknade vremena.

Jedini gol za Jordan postigao je Jazan Al Najmat u 67. minutu.

Sa tri pogotka na stadionu Lusail, Afif je najbolji strijelac turnira, sa osam golova.

Naredni Azijski kup će se održati 2027. godine u Saudijskoj Arabiji.