SportNogomet(VIDEO) Njemački prvak otvorio prvenstvo pobjedom

(VIDEO) Njemački prvak otvorio prvenstvo pobjedom

Na otvaranju 62. sezone njemačke nogometne Bundeslige Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Borussiju Mönchengladbach 3-2 postigavši pobjednički gol duboko u sudačkoj nadoknadi.

“Apotekari” su prošle sezone osvojili naslov prvaka bez poraza, upisavši 28 pobjeda i šest remija, a odabranici Xabija Alonsa i u novu sezonu ušli su pobjedom.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Granita Xhake, a u 38. minuti Florian Wirtz zabio je za 2-0. Bayer je imao još nekoliko prilika za 3-0, no nije zabio, a u nastavku su domaćini uspjeli izjednačiti.

Borussia je smanjila u 59. minuti preko Nice Elvedija. Pogodak se provjeravao, no situacija je bila čista. U 85. minuti domaćin je uspio izjednačiti golom Tima Kleindiensta. Još jednom je aktiviran VAR, ali i ovoga puta je sve bilo ispravno.

Sudac Robert Schroder zbog dvije situacije koje su se provjeravale produžio je utakmicu čak 10 minuta i kada se već činilo kako će dvoboj završiti bez pobjednika, gosti su dobili kazneni udarac nakon što je Itakura oborio Adlija.

Još jednom je slijedila VAR provjera koja je potvrdila prekršaj.

Pucao je Florian Wirtz, Jonas Omlin je obranio, ali se lopta odbila do Wirtza koji je zabio za pobjedu.

U subotu se sastaju RB Leipzig – Bochum, Hoffenheim – Holstein Kiel, Freiburg – Stuttgart, Augsburg – Werder Bremen, Mainz 05 – Union Berlin, te Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt, dok će u nedjelju igrati Wolfsburg – Bayern München te St. Pauli – Heidenheim.