SportKošarka(VIDEO) Njemačka protiv Španjolske u polufinalu Eurobasketa

(VIDEO) Njemačka protiv Španjolske u polufinalu Eurobasketa

Košarkaška reprezentacija Njemačke plasirala se u polufinale Eurobasketa 2022, nakon što je večeras u Berlinu u četvrtfinalu savladala Grčku rezultatom 107:96.

Košarkaši Njemačke su prvu četvrtinu dobili sa 31:27, ali je Grčka bila mnogo bolja u drugoj te je na poluvremenu vodila sa 61:57.

Međutim, Nijemci su odličnom igrom treću dionicu dobili sa 26:10, te poveli sa velikih 93:71. Njemačka je u zadnjoj četvrtini uspjela sačuvati veliku prednost te na kraju slaviti sa konačnih 107:96 i plasirati se u polufinale.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Dennis Schroeder sa 26 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 31 poen.

Košarkaška reprezentacija Španije prvi je polufinalist Eurobasketa 2022, nakon što je u Berlinu u četvrtfinalu savladala Finsku rezultatom 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23).

U prvom četvrtfinalnom duelu evropskog prvenstva viđena su dva potpuno različita poluvremena. U prvom potpuna dominacija Finaca, a u drugom Španci opravdavaju ulogu favorita i preuzimaju kontrolu nad rezultatom.

Imala je Finska u pojedinim dijelovima prvog poluvremena i 15 poena razlike, ali je Španija nešto boljom igrom pred odlazak na odmor smanjila zaostatak na devet poena (43:52).

No, u nastavku sjajno izdanje “Crvene furije“, koja je treći period dobila sa čak 15 razlike i preokrenula rezultat u svoju korist. U posljednjoj četvrtini Finci su u nekoliko navrata zaprijetili, ali je Španija bez većih problema privela utakmicu kraju u svoju korist s konačnih 100:90.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Willy Hernangomez s 27 poena, a pratio ga je brat Juan sa 15. Na drugoj strani ponovo je najbolji bio Lauri Markkanen koji je ubacio 28 poena.

Danas su na programu i preostala dva četvrtfinalna duela u kojima će snage odmjeriti Francuska i Italija (17.15 sati), te Slovenija i Poljska (20.30).