SportPlivanje(VIDEO) Nijanse su je dijelile od zlata

(VIDEO) Nijanse su je dijelile od zlata

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je srebrenu medalju na 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Pudar je nastavila sa odličnim rezultatima i osvojila je 20 medalju na velikim takmičenjima.

U današnjem finalu dionicu je isplivala 2:08.15, što je samo 27 stotinki lošije od evropske prvakinje Helene Rosendahl Bach iz Danske.

Pudar je na prvom okretu bila šesta, a potom je pojačala tempo te na 100 metara okrenula kao trećeplasirana. U posljednjih 50 metara je još više pojačala i skoro došla do zlata koje joj je izmaklo za 27 stotinki.

Bronzanu medalju osvojila je Mađarica Boglarka Telegdy Kapas sa 34 stotinke lošijim vremenom od pobjednice.

Druga bh. predstavnica na ovom prvenstvu Iman Avdić večeras će plivati finale na 400 metara kraul. Utrka počinje u 19 sati i 14 minuta.