SportNogomet(VIDEO) Nezaustavljivi Napoli nadigrao Juventus

(VIDEO) Nezaustavljivi Napoli nadigrao Juventus

U velikom derbiju 18. kola talijanske Serie A, susretu vodeće dvije momčadi, razigrani Napoli je potpuno nadigrao Juventus i pobijedio 5-1.

Napoli sada ima velikih deset bodova prednosti na vrhu ljestvice u odnosu na Juventus i Milan, s tim da Milan ima utakmicu manje.

Prije dolaska u Napulj Juventus je ima osam ligaških pobjeda u nizu, a isto tako nije primio nijedan pogodak u tim dvobojima. U Napulju je baš pregažen, a Napoli je napravio novi veliki korak prema naslovu prvaka Serie A.

Silovito je u derbi ušao domaćin te je poveo u 14. minuti. Kvarackelia je sjajno pucao škaricama, taj je udarac obranio Szczesny, ali i odbio samo do Osimhena koji je glavom poentirao za 1-0 i svoj jedanaesti ligaški pogodak ove sezone.

Do 2-0 Napoli je došao u 39. minuti kada su se napadačke uloge zamijenile. Osimhen je bio asistent, a Gruzijac Kvarackelia je zabio za veliko oduševljenje domaćih navijača. Na odmor je Juventus ipak otišao s golom minusa nakon što je u 42. minuti na 1-2 smanjio Angel Di Maria. Inače, Argentinac je kod 0-1 pogodio gredu domaćih vrata.

U još veću brzinu Napoli je ubacio u nastavku kada je posve nadigrao velikog suparnika. U 55. minuti, nakon kornera, žestoko i precizno je naciljao Rrahmani za 3-1, dok je u 65. opet Kvarackelia asistirao, a Osimhen zabio svoj drugi pogodak za 4-1. Do kraja susreta još je i Elmas zatresao mrežu Juventusa za konačnih 5-1.