SportNogomet(VIDEO) Napoli pobjedom protiv Juventusa došao na korak do naslova

(VIDEO) Napoli pobjedom protiv Juventusa došao na korak do naslova

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao gost u Torinu svladao uventus sa 1-0 (0-0) pa će tako prvu priliku za teoretsku potvrdu naslova prvaka imati već sljedećeg vikenda.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Raspadori u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je volejom poslao loptu kroz noge Szczesnyja.

Osim što je primio gol u samoj završnici, ovaj poraz Juventusu je pao još teže jer su mu neposredno prije poništena dva pogotka. U 82. minuti je gol Di Marije poništen zbog prekršaja Milika na Lobotki u začetku akcije, dok je gol Vlahovića iz 89. minute poništen jer je asistentu Chiesi prije ubacivanja lopta pobjegla u gol-aut.

Vodeći Napoli sada ima 78 bodova, 17 više od drugog Napolija, a 19 više od trećeg Juventusa te bi mogao osigurati svoj treći “scudetto” u povijesti, a prvi nakon 1990. godine, već sljedećeg vikenda u slučaju domaće pobjede protiv Salernitane i u slučaju da Lazio ne pobijedi Inter u Milanu.