SportNogomet(VIDEO) Napoli nastavlja impresivnu sezonu, izjednačen Maradonin rekord

(VIDEO) Napoli nastavlja impresivnu sezonu, izjednačen Maradonin rekord

Nogometaši Napolija nastavljaju s fantastičnim predstavama ove sezone nakon što su slavili u još jednom velikom derbiju s 1:0 na gostovanju kod Rome.

Nova pobjeda bila je 11 uzastopna u svim natjecanjima, a do nje su došli golom Victora Osimhena deset minuta prije kraja. Napoli je ovom pobjedom došao do 29 bodova i izdvojio se na prvom mjestu, s tri boda više od Milana.

Posljednji put ovako dobar niz rezultata Napoli je imao sada već davne 1986. godine kada je za Napolitance igrao legendarni Diego Armando Maradona. Podsjetimo, upravo ih je Argentinac odveo do jedine dvije titule Serie A u povijesti, bilo je to 1987. i 1990. godine.

Momčad Luciana Spallettija upisala je jučer na Stadio Olimpicu sedmu pobjedu u nizu u domaćem prvenstvu, a tome dodajemo još četiri pobjede u Ligi prvaka, gdje su dva kola prije kraja osigurali prolaz u iduću fazu natjecanja.

Zanimljivo, Napoli je jučer do tri boda došao ostavivši domaćina bez udarca u okvir gola, uz podatak da Roma u prvih 45 minuta čak niti jednom nije šutirala prema golu Napolija. Ipak, karizmatični Jose Mourinho nakon utakmice je poručio kako njegova Roma nije zaslužila izgubiti:

– Naša izvedba je bila dovoljna da ne izgubimo. Željeli smo do pobjede, ali su do nje ipak došli gosti. Bio je to težak meč, a oni su došli do gola iz jedine opasne situacije koju su kreirali u drugom poluvremenu. Osjećam da je ovo nepravedan rezultat jer smo učinili sve da ne izgubimo, ali znao sam da tko god prvi zabije odlazi s tri boda, rekao je Mourinho.