SportNogomet(VIDEO) Nakon više od 110 minuta igre Crvenoj zvezdi pripao "vječiti derbi"

(VIDEO) Nakon više od 110 minuta igre Crvenoj zvezdi pripao “vječiti derbi”

Crvena zvezda savladala je Partizan 3:2 nakon preokreta na stadionu Rajko Mitić. 173. prvenstveni derbi igrao se u okviru 31. kola Superlige Srbije.

Partizan je poveo u 11. minuti, a sjajnu akciju Severine i Stojkovića krunisao je Samed Baždar.

U 14. minuti susreta Ivanić je krenuo sam ka golu, Krunić ga je oborio, te je sudac Pavle Ilić dosudio penal za Zvezdu. Kanga je bio siguran sa bijele tačke za izjednačenje.

Do kraja prvog poluvremena Osman Bukari je imao tri velike prilike za domaćina, dok je Goh na drugoj strani pogodio stativu. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1.

Susret je bio prekinut početkom drugog poluvremena, a nakon što je igra nastavljena u 54. minuti Severina je doveo goste u prednost. Bilo je po nekoliko prilika sa obje strane, a domaćinu je poništen pogodak u 69. minuti, nakon VAR provjere. Ipak u 89. minuti Zvezda izjednačava na 2:2, strijelac gola bio je Ndiaye.

U dubokoj sudijskoj nadoknadi Zvezdi je dosuđen drugi penal na meču. U 99. minuti Katai je pogodio sa linije penala za konačan rezultat 3:2 i veliku pobjedu Crveno-bijelih.