SportNogomet(VIDEO) nacija: Srbija slavila protiv Švicarske

(VIDEO) nacija: Srbija slavila protiv Švicarske

Sinoćnjim utakmicama okončano je 3. kolo UEFA Lige nacija. Kada su u pitanju mečevi Lige A, Srbija je savladala Švicarsku, Španija Dansku, a Portugal je slavio pobjedu nad Poljskom.

Na Stadionu Dubočica u Loznici, Srbija je dobila Švicarsku rezultatom 2:0. Prvi pogodak pripisan je kao autogol Elvedija, dok je drugi djelo Mitrovića.

Napadač reprezentacije Srbije u začetku solo-akcije stigao je jednu izuzetno tešku loptu. Nakon toga, krenuo je prema kaznenom prostoru, šutao sa ivice istog i zatresao mrežu Kobela.

Švicarci, tačnije Embolo. nisu realizovali penal u 72. minuti.

Evropski prvak Španija, u finišu meča stigla je do pobjede protiv selekcije Danske rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Zubimendi.

Portugal je nastavio pobjedničku seriju. Izabranici Roberta Martineza su savladali Poljsku sa 1:3. U 26. minuti prednost Portugalu donio je Bernardo Silva. Par minuta kasnije, istu je udvostručio Cristiano Ronaldo. Treći pogodak pripisan je Bednareku kao auto-gol. Poraz Poljske ublažio je Zielinski pogotkom u 78. minuti.